Зберігання фіброцементних листів: помилки та поради

Фіброцементні листи або покрівля Фібродах є довговічною покрівлею і дуже підходить як покрівельний матеріал для клімату України. Часто придбавши листи Fibrodah замовники їх не монтую одразу а очікуючи майстрів чи з інших причин деякий час зберігають у себе на території. Фібродах не вимагає особливого догляду, але багато домовласників і навіть будівельників роблять помилку, неправильно зберігаючи їх. Просто знайте кілька основних правил, які допоможуть вам правильно зберігати листи, які ви купуєте перед покриттям!

МІФ: ЙОГО МОЖНА ЗБЕРЕГТИ НА ВУЛИЦІ

Фіброцемент надзвичайно міцний і стійкий до факторів навколишнього середовища, не боїться вологи, опадів, витримує ультрафіолетові промені. Тому люди, які вирішили купити Фібродах, часто тримають його на вулиці місяць або півроку. Таке рішення є неправильним, оскільки цей матеріал завжди слід зберігати в сухому провітрюваному приміщенні.
«Основне питання від клієнтів – чому профлист не можна зберігати на відкритому повітрі, його все одно ставлять на дах»? Відповідь проста; «Цемент слід розуміти як «живий» матеріал, який потрібно правильно зберігати».
Під час спілкування з багатьма домовласниками можна побачити, що існує кілька основних міфів про зберігання листа. Зазвичай, коли вони бачать доставлений піддон, загорнутий у плівку, клієнти думають, що він уже захищений від дощу, і вирішують тримати його під відкритим небом. Ще один популярний міф, в який вірять багато будівельників, полягає в тому, що якщо до зими купити дешевше покрівельні листи, то його можна тримати на піддоні на вулиці до весни, коли буде сприятливо приступати до роботи.

«ЖИВИЙ» ЦЕМЕНТ НА ПАЛЕТІ МАЄ РЕАКЦІЮ НА ВОЛОГУ

Часто при ручному розвантаженні листи не перекладають плівкою і внутрішня сторона контактує з пофарбованою стороною, а при тривалому зберіганні на відкритому повітрі волога з нижньої частини фіброцементного листа може потрапити на шар фарби, оскільки на внутрішній стороні листа можливе утворення вапняного нальоту, і зовнішня сторона, яка буде розміщена на даху, стане менш естетичною.
«Люди часто не знають, що фіброцементні листи можуть реагувати на навколишнє середовище ще 30 днів після виробництва. Цемент – живий продукт, технологи кажуть, що він реагує і змінюється ще біля 10 років після виробництва.
При зберіганні на відкритому повітрі технічні властивості покрівлі Фібродах не постраждають, просто вапно або інші домішки, що виділяються з цементу, можуть проникнути на поверхню з іншого боку незабарвленого листа. На міцності це теж не вплине — тільки на красу». Часто навіть у великих будівельних супермаркетах, таких як Епіцентр можна спостерігати неправильні умови зберігання матеріалу.
Були випадки, коли замовник встановив матеріал на дах, а через деякий час появились на покрівлі висоли, це — один із прикладів про неправильне зберігання. Такі плями можна елементарно відмити за допомогою лимонної кислоти. З самим виробом нічого не відбувається, але всього цього можна уникнути, просто правильно зберігаючи профлист».

ОСНОВНІ ПРАВИЛА

Виконуючи декілька простих правил зберігання та транспортування покрівлі FIBRODAH можна уникнути неприємностей.
при перевезенні палети необхідно перевозити з брезентом. Піддони повинні лежати на рівній горизонтальній поверхні і надійно закріплюватися під час транспортування.
– зберігати фіброцементні листи перед монтуванням на дах необхідно в провітрюваному приміщенні – складі, гаражі або тому подібному місці, де немає вологи.
– якщо листи в пакеті намокнуть, весь пакет необхідно розібрати, щоб він висох.
– фіброцементні листи у палетах забороняється укладати на два і більше поверхи.
– під час розвантаження листи не тягніть їх – потрібно просто підняти їх.
Основну інформацію та інструкції з монтажу можна подивитись на нашому сайті або зателефонувати до нас і дізнатись у наших менеджерів.

Меню